top of page
IMG_0683-2.jpg

O nás 

to About

Sme manželský pár a spojila nás láska k ľuďom. Stretli sme sa v nocľahárni pre ľudí bez domova, kde sme obaja pracovali. 

Snažíme sa o vedomé partnerstvo, kde pomáhame jeden druhému rásť. Jedným z našich spoločných záujmov je pomoc ľuďom. V pracovnej sfére ho spoločne prinášame cez naše schopnosti a skúsennosti vo forme seminárov a workshopov, či cez iné projekty.  Od roku 2018 žijeme s našou dcérou Ammou a psom Lunou v Novej Bani, kde budujeme centrum sebarozvoja Natureza, čo v portugalčine znamená príroda. 

57306005_1053596024824621_10445578820009

Je to miesto obklopené krásnou prírodou, neustále meniacim sa výhľadom a hlavne miesto, kde sa môžeš stretnúť so svojou prirodzenou podstatou.

Piliere našej práce vychádzajú zo všetkých našich skúseností, poznania a štúdií, ktoré sme nadobudli počas rokov doma aj na našich cestách. Zámerom našej práce je prebudiť láskavé vedomie. Pracujeme holisticky, celostne, pretože veríme, že všetko so všetkým súvisí. To, kde žijeme, ako sa stravujeme, ako myslíme, ako sa hýbeme, s kým sa stretávame...

Cez jógu, psychologické techniky, muzikoterapiu, meditáciu upevňujeme, fyzické, duševné a mentálne zdravie. Okrem toho prinášame inšpirácie v oblasti zdravej stravy, podporujeme láskavý vzťah k prírode cez ekológiu a permakultúru.

Symbolom práce, ktorú robíme je kolibrík. Vyjadruje radosť, pretože je to práve cesta od utrpenia k radosti, ktorou kráčame a sprevádzame druhých. Vyjadruje tiež krehkosť a trpezlivú prácu, lebo rešpektujeme čas a tempo každého, aké si zvolí a my len sadíme semienka, ktoré vyklíčia v správny čas bez našich očakávaní.

 

Jeden z mnohých indiánskych príbehov o kolibríkovi hovorí:

,,Jedného dňa, v dávnych časoch, zachvátil les obrovský požiar. Všetky zvieratá vydesene pobehovali, lamentovali, nariekali a bezmocne sledovali katastrofu. No zrazu sa nad plameňmi objavil maličký kolibrík - zaneprázdnene poletoval od malého rybníka k požiaru a zakaždým vylial pár kvapiek zo svojho zobáčika na oheň. Znova a znova.

86698065_585457905517570_705339716983901
Obrázok: Lucia Mandincová

Po chvíli, starý pásavec , iritovaný touto smiešnou zbytočnou aktivitou kolibríka, naňho zakričal: „Hej, malý kolibrík, zbláznil si sa? S tými kvapkami vody požiar nezahasíš a nič nezachrániš!" A kolibrík mu odpovedal:

,,Ja viem, ale toto je to, čo môžem spraviť ja pre to, aby som ho pomohol uhasiť."

Mgr. Daniela Gliganič

Untitled design (3).jpg

   Život je cesta a skladá sa z jednotlivých krokov, krôčikov alebo aj skokov. Kráčame buď bezcielne, nevediac kam, alebo svoj cieľ poznáme, či ho aspoň tušíme, cítime. Ja som odmalička cítila, že chcem robiť prácu, ktorá mi dávať zmysel a je ťiež prínosná pre druhých. Rozhodla som sa pre štúdium psychológie. Škola mi dala potrebný základ, no chcela som ísť hlbšie. Začala som hľadať a vydala som sa na púť do Santiaga de Compostela so zámerom prekonať seba, limity a hlavne nájsť svoje smerovanie. Tam niekde sa začala moja vlastná cesta sebapoznávania, hľadanie toho, kto som. Ďalej ma život poslal do Indie, kde som sa ponorila hlbšie do skúmania svojej mysle, svojho ega, zraneného dieťaťa cez psychospirituálnu prácu, meditácie, šamanizmus a jógu. Od roku 2013 vediem hodiny jógy a robím jógovú terapiu a sprevádzam ľudí na ich ceste.

   V roku 2015 som sa rozhodla odísť z rodinnej firmy, z cukrárne, pretože som vedela, že moja cesta je iná. No som vďačná za skúsennosti pri vedení ľudí a za prebudenie tvorivosti zdravého pečenia a varenia, ktoré tiež prinášam pri organizovaní našcih seminárov. V rokoch 2015 a 2016 som absolvovala výcvik kariérového poradenstva a výcvik koučovania a začala som sa aktívne venovať práci s ľuďmi a pomoci pri hľadaní ich cesty, pri hľadaní samého seba. Som človek rozmanitý a je mi blízky holistický prístup. Preto aj všetky moje vedomosti, skúsenosti, záujmy prinášam do mojej práce- od zdravej stravy, cez zdravý pohyb, myseľ, dušu, vzťahy s druhými, vzťah k prírode.. Keď máme rovnováhu vo všetkych aspektoch nášho života, vtedy môžeme cítiť harmóniu.

   Na mojej ceste sa snažím stále rozvíjať, preto sa vzdelávam neustále v oblasti psychológie, jógy, zdravej stravy, aromaterapie, permakultúry, či už cez workshopy, tréningy alebo cez vlastnú skúsennosť. Na každú prekážku, konflikt alebo problém sa pozerám ako na výzvu, ktorú môžem prekonať, či životnú lekciu, z ktorej sa môžem niečo naučiť. S takýmto nastavením je život oveľa zaujímavejší a zmysluplnejší. 

Viac o mojej ponuke služieb sa dozviete v sekcii SLUŽBY.

Vzdelanie a výcviky

 •  Sociálna a pracovná psychológia na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK v BA

 • 200H YTT Učitelský jógový výcvik v Still flowing vinyasa jóge uznaný medzinárodnou jógovou asociáciou

 •  Výcvik kariérového poradenstva akreditovaný MŠ SR, Navigácia v povolaní

 • ICF Medzinárodne certifikovaný výcvik koučovania, Bussiness Coaching collage

 • Škola Aromaterapie, SR

 • Svastha Jógová Terapia

 • Vo výcviku Life Wings method, Taliansko

 • Psycho-šamanský výcvik od 2015 a trvá neustále, Brazília

 • Vo výcviku systemických konštalácií, ČR

 • Zasvätenie v práci s kakaom pod vedením Maru Bibian Albor a Marcela Wakeham www.embodiedpractices.com

 • Sprievodca metódy Hearth Light Method ® www. theheartlightmethod.com

Mgr. Marián Gliganič PhD.

IMG_7345.JPG

   Filozof, hudobník, muzikoterapeut, lektor jógy. Túžba hľadania hlbšieho zmyslu ma priviedla do Indie a Brazílie, kde som absolvoval rôzne semináre zamerané na psycho-spirituálny rozvoj a šamanizmus. Vo svojej práci ako terapeutický nástroj využívam hudbu. Tá je v mojom živote prítomná od detstva a hrám na viacerých hudobných nástrojoch ako je klavír, organ, harmónium, píšťaly, či nástroje z rôznych kútov sveta. Venujem sa hudobnej improvizácii, muzikoterapii a doprevádzam iných umelcov. Pracujem s dospelými, ale aj s deťmi so špeciálnymi potrebami.  

Hudba pre mňa znamená život, pohyb, dych, rytmus, tlkot srdca, no najmä cestu k najskrytejším miestam duše. Ponúkam individuálnu muzikoterapiu pre deti so špeciálnymi potrebami, zvukový kúpeľ pre jednotlivcov a skupiny, muzikoterapeutické koncerty, supervíziu. Viac o mojej ponukce služieb sa dozviete v sekcii SLUŽBY alebo na stránke www.terapiazvukom.sk

to Services

Vzdelanie a výcviky

 • ​Štúdium Filozofie na Trnavskej Univerzite

 • Muzikoterapia – dlhodobý výcvik (Praha)

 • HANDLE koncept ® – I a II (Bratislava)

 • Bazálna stimulácia ® – I a II (Bratislava)

 • LifeWings method – Lifecoach (Taliansko)

 • Gong and Sound therapy training (Poľsko)

 • Psycho-šamanský výcvik, Brazília

 • Výcvik učiteľa jógy prvého stupňa (Slovensko)

 • Supervízor v pomáhajúcich profesiách (Slovensko)​​

 • Výcvik vibroakustickej terapie (Soundyoga, Rusko)

73409315_501990470530981_428240684882644

O centre

Centrum Natureza sa nachádza  v Novej Bani, na samote pod lesom, 5km od centra mesta Nová Baňa, 1,5 h od Bratislavy a 45 min od Zvolena a Nitry. Tieto dva hektáre sú v objatí lesa a obklopené starými odrodami jabloní a hrušiek.

 

Ak hľadáš miesto, kde sa môžeš stíšiť, spomaliť, skryť sa od ruchu veľkomesta v krásnej prírode, no zároveň rozvíjať svoje telo a dušu, ponoriť sa do svojho vnútra, tak naše miesto môže byť práve to, čo hľadáš.

 

Centrum Natureza je príjemné a pokojné miesto v slovenských kopcoch, kde počas jari  počuješ štebot vtákov a vidíš nežnú krajinu plnú zakvitutých jabloní, hrušiek, čerešní, ktoré vysadili predkovia, ktorí tu žili.  V lete ťa uvíta vôňa byliniek a svieža zelená farba dodávajúca energiu. Miesto je tiež krásne na letné prechádzky lesom a lúkami. Na jeseň tu všetko hrá farbami a cítiť hojnosť Matky zeme v jej plodoch, ktoré si môžeš zbierať priamo zo stromov. V zime ťa pozýva toto miesto na pokojné zasnežené prechádzky lesom a tiež stíšiť sa a zohriať sa pri peci a pri šálke bylinkového čaju.

 

Je to úžasne miesto, kde môžeš načerpať novú energiu. Môžeš si užiť spev vtákov, šum lesa, dych vyrážajúce výhľady, čerstvú vodu z prameňa a lesné prechádzky. Mesto Nová Baňa je 10 min autom, kde si môžeš nakúpiť, môžeš sa osviežiť v Starohutskom vodopáde, okúpať v blízkom Tajchu alebo sa vybrať na turistiku, či bicykel.

Tento priestor je prístupný pre teba na prenájom a môžeš hostiť svoju vlastnú udalosť, ale tiež ti vieme pripraviť udalosť pre tvoju skupinu v kapacite do 12 ľudí alebo tiež pre teba, ak sa chceš zúčastniť niektorého z našich pobytov, ktoré nájdeš v ponuke.

 

Centrum je súčasne aj náš rodinný dom, v ktorom bývame, preto sa môžeš u nás cítiť ako doma.  K dispozíci máme seminárnu miestnosť vhodnú pre 12-20 ľudí podľa aktivity, Tepee pre 10-20 ľudí, ohnisko, útuľné podkrovné spanie na matracoch pre 12 ľudí alebo v seminárnej miestnosti, či v stanoch.  V dome sú dve kúpeľne a toalety, príjemná obývačka, jedáleň a kuchyňa s možnosťou vám navariť zdravé a lahodné vegetariánske/vegánske jedlá. V sezóne z vlastných dopestovaných plodov. 

V letnej sezóne je tiež k dispoziícii terasa a altánok, či už na stravovanie, oddych alebo prednášku vonku a tiež je tu prírodné kúpacie jazierko na osvieženie v horúcich dňoch alebo pre otužilcov počas chladných dní.

 

2.png
64994881_427492421314120_668459066459370
IMG_0688_edited.jpg

Prenájom priestorov

Ponúkame prenájom priestorov na organizovanie vašich seminárov.  Viac info na vyžiadanie.

Semináre

V centre organizujeme pravideľné semináre a iné udalosti pod našim vedením alebo pod vedením našich hostí.

Ubytovanie

Ubytovanie je možné počas seminárov, prípadne po dohode v starom včelíne.

Na ubytovaní mimo seminárov sa pracuje.

Galéria

bottom of page