top of page
2.png

Služby

Untitled design (3).jpg

Mgr. Daniela Gliganič                  

0903 235 816

Jóga, koučing, kariérové poradenstvo,  ženské kruhy, kurzy, workshopy a sebapoznávacie semináre, rituály, kakaové ceremónie

 • Jóga a jógová terapia

Skupinové a individuálne hodiny jógy pre začiatočníkov aj pokročilých.

Hodiny jógy sú pre teba vhodné pri bolestiach chrbtach, ​fyzickej aj psychickej únave, pre podporu metabolizmu, zdravé fungovanie orgánov, lymfatického systému, pre uvoľnenie napätia, ako prevencia proti stresu, pre prácu s mysľou a emóciami a mnoho iných benefitov.

269462684_1340901486353784_5214286757934338441_n.jpg

Jóga je cestou sebapoznávania. Okrem fyzického cvičenia, pracujeme s mysľou s cieľom skontaktovať sa so svojím vnútrom. Spoznávame a pozorujeme svoje telo, myseľ a to, čo prichádza. Mojím zámerom je prebúdzať všímavosť, aby sme boli viac všímavými v každodennom živote a žili zdravším a plnohodnotnejší život. 

SKUPINOVÉ HODINY
Jóga pre začiatočníkov a aj pre pokročilejších- jemne dynamické hodiny, zamerané na posilnenie svalstva, uvoľnenie chrbta a napätia v tele, v mysli a pre celkovú duševnú rovnováhu. Skupiny vo veľkosti minimálne 6 až 14 ľudí.

Kurz terapuetickej jógy od 19.septembra-19.decembra

viac info tu: https://fb.me/e/38tDgvmiJ

Cena trojmesačného kurzu je 84 EUR, možné absolovvať aj jednotlivé hodiny za cenu 7 eur za vstup.

Podhorská 13, Nová Baňa, Centrum Natureza, Prihlasovanie cez FB

ONLINE HODINY JÓGY A ONLINE KURZY JÓGY

Pre aktuálne info sledujte FB. Kurzy prebiehajú cez aplikáciu ZOOM a je možné ich cvičiť naživo alebo zo záznamu.


SÚKROMNÉ INDIVIDUÁLNE HODINY
Súkromné hodiny sú vhodné pre všetkých, ktorí  majú záujem o individuálny prístup  učiteľa ku klientovi.  Sú nastavené podľa vašich potrieb a  požiadaviek. Vďaka individuálnemu prístupu sa môžeme zamerať na konkrétnu oblasť, zvoliť si správne tempo a podrobne sa naučíte jednotlivé jógové ásany a techniky.

KLASICKÉ HODINY JÓGY

Môžete si vybrať jógu viac relaxačnú a uvoľnujúcu, ale tiež aj viac dynamickejšiu-hatha,vinayasa alebo yin jógu. Na individuálnych hodinách vieme ísť viac do hĺbky, zamerať sa na konkrétne pozície a venovať sa tomu, čo potrebujete.

JÓGOVÁ TERAPIA

Ak trpíte nejakým zdravotným problémom (bolesti chrbta, problémy s kolenami, bolesti hlavy, nespavosť, náladovosť, depresie a iné), jógová terapia vie byť ako skvelý podporný systém pri liečení ,či rehabilitovaní. Súkromné hodiny môžete mať buď pravideľne, ak sa vám cvičí lepšie s niekým a pod dohľadom, alebo vám viem pripraviť vašu osobnú zostavu. Tú si môžete cvičiť sami doma a po určitom čase a zlepšení stavu, sa opäť stretnúť a navrhnúť ďalšiu zostavu, či iné metódy podpory.

GRAVID JÓGA

Ak ste budúca mamička a chceli by ste individuálne hodiny jógy pre tehotné, viem za vami prísť priamo domov alebo vám spraviť hodinu v našom centre a pripraviť hodiny konkrétne pre vás, pre vaše štádium tehotenstva.

SÚKROMNÉ HODINY V SKUPINÁCH

Ideálnou a obľúbenou možnosťou ako prehĺbiť svoju jógovu prax sú súkromné skupinové hodiny. Môžete sa spojiť viaceré kamarátky, kamaráti, či kolegovia . Cena je potom dostupnejšia, nakoľko sa na súkromnú hodinu skladáte viacerí. Výhodou je tiež individuálny prístup, väčší priestor na individuálne potreby ako pri klasických otvorených hodinách a systematická práca s ucelenou skupinou.
 

JÓGA V PRÁCI
Ak vám nevyhovuje navštevovať hodiny jogy v centre a chcete ušetriť čas, bude pre Vás ideálna hodina jógy v práci. Nemusíte nikam chodiť, prídem priamo do vašej práce a zlepšíte si aj vzťahy v kolektíve. Po práci sa budete cítiť uvoľnený a zrelaxovaný. Možete mať hodiny buď pred prácou ako skvelý štart do dňa, počas obednej prestávky alebo po práci. Potrebujete len priestrannú miestnosť, kde je možné cvičiť.

Cena za individuálne hodiny 35eur/60minút alebo 40 eur/90minút

Pre mamičky na materskej, dlhodobo nezamestnaných, študentov, či ľudí v náročnej finančnej situácii dohoda možná.

Jóga a moja cesta

S jógou som začala v roku 2009 zo zámerom zlepšiť si fyzické zdravie, pretože som ešte nepoznala aj iné aspekty tejto cesty. Časom som si začala všímať okrem lepšej fyzickej kondície aj to, že som pokojnejšia, vyrovnanejšia a lepšie zvládam stresové situácie. Vedela som, že to súvisí s pravideľným cvičením. Postupne som prehlbovala svoju prax a v roku 2013 som absolvovala učiteľský tréning Still flowing vinyasa yogy v Španielsku s certifikátom RYT 200 Hours uznávaný svetovou jógovou alianciou.  www.stillflowingyogateachertraining.com

Pravideľne cestujem do Indie a Brazílie, kde rozširujem svoje poznanie v oblasti jógy, meditácie a vnútornej práce. Zúčastňujem sa meditačných pobytov v tichosti a psychologických seminárov.
V jóge sa neustále zdokonaľujem vlastnou praxou, navštevujem workshopy a kurzy.
Predcvičujem hatha jógu, vinyasa flow jógu, jin jógu.

Okrem toho mám absolvovaný kurz gravid jógy pre tehotné a určité moduly jógovej terapie v systéme Svastha jógy. www.svastha.net

 • Terapia, koučing a kariérové poradenstvo

Oblasti, ktorým sa venujem:

 • osobnostný rozvoj  

 • práca s emóciami

 • partnerské a iné vzťahy

 • pracovné a životné smerovanie

 • nízke sebavedomie

 • konflikty

 • práca so stresom

 • psychologická ​predpôrodná príprava, príprava na materstvo a rodičovstvo

 • témy materstva

 

Aké terapeutické prístupy využívam?

 • bioenergetika

 • koučing

 • pathwork

 • jógová terapia

 • imaginácia, relaxácia a meditácia

 • expresívne techniky ako arteterapia, muzikoterapia...

 • rituály a šamanské techniky

 • aromaterapia

 • medicína kakaa

Pri svojej práci využívam rôzne prístupy a podľa vašej témy a toho, čo potrebujete, volím spôsob práce. Na prvom stretnutí tvoríme a hľadáme zámer (kontrakt) stretnutí. Počet stretnutí závisí od témy, ale nedá sa vopred určiť. Je však dôležité si byť vedomý, že je potrebných viac stretnutí, pre objasnenie alebo vyriešenie určitej témy, problému. Proces sebapoznávania je dlhodobý a v podstate nekončiaci proces a je na vás, pokiaľ budete chcieť ísť.

 Cena je  45eur/90minút naživo 40eur/60min online

Zvýhodnená cena pri predplatení 10 sedení 350eur online alebo 400 eur naživo s možnosťou využitia v priebehu 10 mesiacov. 

Pre mamičky na materskej, dlhodobo nezamestnaných, študentov, či ľudí v náročnej finančnej situácii dohoda možná.

 • Ženské kruhy s kakaom v Novej Bani

IMG_8718.JPG

Ženský kruh je miesto podpory, zdieľania, inšpirácie, uvoľnenia, lásky a sebelásky a všetkého, čo budeš v danej chvíli potrebovať.
Stíšime sa a vypočujeme jedna druhú. Zatancujeme si, zaspievame, bude to tvoj čas a budeme sa venovať téme, ktorá bude potrebná. Kruh je otvorený s ceremoniálnymi kakaom, ktoré vytvára láskyplný  a bezpečný priestor a pomáha nám napojiť sa na seba.

Kruh býva pravideľne raz do mesiaca v bezpečnej skupine od 5-12 žien v trvaní 2 hodín a príspevok za vedenie je 15 EUR. Viac info v udalosti na FB.

 • Rituály a oslavy inak

Sprevádzanie rituálov ako je rituál prvej menarché pre vaše dcéry, predpôrodný rituál, rituál privítania bábätka, rituál menorečenia, svadobný rituál a tiež sprevádzanie osláv kola roka. 

Pri rituáloch pracujeme so štyrmi živlami a pri mnohých pracujeme aj s medicínskou rastlinou kakao, ktoré podporuje láskyplný priestor.

Rituály boli súčasťou našich životov odjakživa. Naši predkovia boli napojení na cyklickosť prírody a rituály boli pre nich prirodzenou súčasťou pri dôležitých momentoch života jednotlivca alebo komunity. Boli to iniciačné rituály, kedy sa z dievčaťa stávala žena, či zo ženy matka alebo oslavovali príchod dieťatka, či ďakovali Matke Zemi za hojnosť. Pri našej práci čerpáme z napojenia na múdrosť Matky Zeme a z našej šamanskej práce. Podľa rituálu vykonávame rituál jednotlivo alebo obaja spoločne.

269076039_474604410984938_8618254017374754102_n.jpg
 • Sebapoznávacie semináre

Pobyty zamerané na sebapoznávanie a sebarozvoj. Prepájame jógu, terapeutické prístupy, muzikoterapiu, meditácie a iné prístupy.

Pracujeme s témami ako vnútorné dieťa, radosť v srdci, pokoj, rozvíjanie láskavosti, vnútornej sily a iné. 

Viac info v udalostiach na FB.

61796950_300143757602582_620001345761863
IMG_7345.JPG

Mgr. Marián Gliganič, PhD.                 

Muzikoterapia, supervízia, temascal, semináre

 • Muzikoterapia

Muzikoterapia pre deti so špeciálnymi potrebami​

S deťmi so špeciálnymi potrebami najčastejšie pracujem na následujúcich oblastiach:

 • Podpora komunikácie, kontaktu a interakcie s okolím.

 • Aktivizácia, podnietením záujmu o okolie

 • Uvoľnenie, znížením telesného a psychického napätia

 • Podpora sebavyjadrenia a reč

 • Práca s emociami a emočnou stabilitou

 • Podpora motorickej koordinácie

 • Podpora senzorickej integrácie

69280584_1210927385757464_61299963037587

AKÉ NÁSTROJE POUŽÍVAM:

 • MUZIKOTERAPIA
  V rámci muzikoterapie využívam hudobné nástroje pochádzajúc z rôznych kútov sveta, ako napríklad: klavír, perkusie, sansula, gongy, rôzne druhy píšťal, fujaru, spievajúce misy, tampuru, zvonkohry Koshi a pracujem tiež s hlasom.

 • HANDLE KONCEPT
  Je jemná dotyková technika stimulácie mozgových hemisfér. Využíva sa pri poruchách autistického spektra, poruchách učenia (dyslexia, dysgrafia), poruchách pozornosti, ADHD, poruchách vývoja reči, poruchách pamäti, poruchách správania, DMO, pri depresii, stavoch po úrazoch mozgu (mozgových príhodách), či iných ojedinelých syndrómoch

 • BAZÁLNA STIMULÁCIA
  Koncept bazálnej stimulácie sa orientuje na oblasť podpory vnímania, komunikácie a mobilizácie schopností dieťaťa. Pri tejto koncepcii sa vychádza z toho, že centrálna nervová sústava je schopná sa do istej miery adaptovať aj pri masívnom poškodení, pokiaľ budú kôrové oblasti dostatočne stimulované.

 • PRVY SENZORICKEJ INTEGRÁCIE
  Je založená na cielenej stimulácii vestibulárneho, proprioceptívneho a taktilného systému, ktorá má dieťaťu pomôcť lepšie integrovať prichádzajúce zmyslové vstupy a formovať adaptívne odpovede.

 • PRÁCA S TELOM A DYCHOM

       Využívam prácu s telom vychádzajúcu s jógovej praxe a tiež dychové cvičenia, pre lepšie            zvedomenie tela a dychu a podporu stavu uvoľnenia.

Cena za individuálnu terapiu 35 eur/45minút

Pre mamičky na materskej, dlhodobo nezamestnaných, študentov, či ľudí v náročnej finančnej situácii dohoda možná.

Muzikoterapia pre dospelých

 

Muzikoterapia pre dospelých prebieha individuálne alebo v skupine.

Pri individuálnej terapii pracujem s vami podľa vašich momentálnych potrieb-uvoľenie tela, mysle, pre hlboké uvoľnenie a iné dôvody.

Využívam rôzne nástroje: klavír, indiánske píšťaly, gongy, tibetské spievajúce misky, kalimba, sansula, zvonkohry, bubny, tampura no tiež pracujeme s dychom a s telom v prípade potreby.

Pri skupinovej muzikoterapii je pripravená pre vás cesta zvukom, hudobný kúpeľ a je vyskladaná z rôznych hudobných nástrojov. Tu pracujem so zámermi jednotlivcov v rámci skupiny.

3.png

Cena za individuálnu terapiu 40 eur/60minút 

Pre mamičky na materskej, dlhodobo nezamestnaných, študentov, či ľudí v náročnej finančnej situácii dohoda možná.

Cesta zvukom

90-120 minút dlhá vnútorná cesta sprevádzaná rôznymi hudobnými nástrojmi so zámerom prebudiť vnímanie tela, prebudiť cítenie prostredníctvom vibrácií, násladné stretnutie s vašimi emóciami.

Tóny a vibrácie z hudobných nástrojov pôsobia na celé naše telo ako očistný, vitalizujúci a relaxačný kúpeľ, keďže naše telo je 70% voda. Harmonizujú myseľ, uvoľňujú emócie a tiež pôsobia na naše telo. Vydajme sa spoločne na vlnách zvuku do hlbín nášho vnútra. Spomaľ, zastav sa a dýchaj. Započúvaj sa do zvukov nástrojov z celého sveta a len pozoruj tvoj vnútorný príbeh. Cesta zvukom, hudobný kúpeľ, pravideľne 1x mesačne, sleduj udalosti na FB.

Vibro-akustická masáž spievajúcimi miskami

 

 

Vibrácie a zvuk spievajúcich misiek pôsobia na vnútorné a vonkajšie orgány a tkanivá tela, ako aj na celý energetický systém človeka. Jedná sa o druh vibračnej masáže, ktorá na fyzickej rovine poskytuje dobrú lymfodrenáž, zlepšuje prietok krvi, šírenie nervových impulzov a regeneráciu funkcií orgánov. Táto masáž je vhodná pre dospelých a deti. Pomáha zlepšovať psychoemočný stav a navodzuje stav hlbokej relaxácie a celkovej homeostázy tela. Tento prístup pomáha zmierniť stres a harmonizuje nervový systém. Pomáha pri stavoch úzkosti, poruchách spánku a depresii.

Masáž prebieha v ľahu v príjemnom prostredí, v terapeutickom domčeku v Novej Bani, v centre Natureza. Misky su poukladané okolo vás a sú tiež prikladané na určité časti tela. Po masáži sa budete cítiť uvoľnene.

Kontraindikácie: krvné zrazeniny, choroba, problémy zo srdcom, srdcová arytmia, kovové implantáty...

O iných zdravotných komplikáciach ma prosím informujte.

Masáž so spievajúcimi miskami je vhodná:

 • Ako prevencia proti stresu

 • Pri psychickom a mentálnom napätí

 • Pri únave a vyčerpaní

 • Pri bolestiach chrbta a svalov

 • Pri bolestiach hlavy

 • Ako podporná terapia pri iných terapiách

123526429_2040575456076618_5852053664931733516_n.jpg
 • Supervízia, mentoring a vzdelávanie

Ponúkam individuálnu a skupinovú supervíziu pre pomáhajúce profesie a muzikoterapeutov. 

Ponúkam tiež školenia, mentoring v oblasti muzikoterapie, pre jednotlivcov a skupiny. Pre školy, základné umelecké školy ZUŠ, školenia pre organizácie, či zážitkový teambulding.

 • Temascal, potná chyža

Natureza NB-3.jpg

 Potnú chyžu používali a dodnes používajú ľudia k očiste tela, duše a k nadviazaniu spojenia s Veľkým Duchom. V našej kultúre je známa pod názvom potná chyža. V pôvodnej kultúre severoamerických indiánov Inipi a v Južnej Amerike ako Temascal.
Stopy tohto obradu vedú k dávnej minulosti mnohých prírodných národov a kmeňových spoločenstiev, ktoré žili v úcte a v súlade so Zemou. Pre tieto spoločenstvá predstavovala potná chyža prírodný chrám, svojim tvarom pripomínajúca maternicu „Matky Zeme“. Obrad potnej chyže je miestom rozjímania a stíšenia, kde sa prirodzene obraciame do svojho vnútra. Človek sa počas obradu dostáva do bezprostredného kontaktu s 5 elementmi (kameň, oheň, voda, vzduch a zem). Obrad potnej chyže uvádza človeka do mentálneho, emocionálneho a fyzického súladu, rovnováhy. Lieči zranenia na tele, emocionálne bloky a obnovuje životnú silu. Je vhodný a účinný aj pre ľudí s dýchacími ťažkosťami.
Potná chyža je stavba z prútov v tvare kopule, ktorá sa prikrýva plachtami, dekami a pevnou plachtovinou, v strede tejto stavby je vyhĺbená jama do ktorej sa vkladajú rozpálené kamene a polievajú sa vodou. Vo vnútri potnej chyže je tma, teplo a miestami horúco. Sedí sa na zemi.

PHOTO-2020-06-14-14-57-23.jpg

Na potnú chyžu je potrebné sa pripraviť vynechaním alkoholu min. 3 dni pred obradom, min. 1 deň pred si odrieknuť mäsitú a ťažšiu stravu a piť dostatok vody. Potnú chyžu organizujeme počas roka bud osobitne alebo ju môžete skúsiť na našich pobytoch, prípadne vám ju vieme pripraviť na vašich pobytoch u nás.

bottom of page